Hubbell M5200RS1 200A Female Receptacle Body 600V 4 Pole
(0 review)
8 sold in last 24h
Product code: HUBM5200RS1
UPC: 783585161839
Condition: New
Ask An Expert
Hubbell's 200 AMP Ship-To-Shore System is:
  • NEMA 4X rated for superior water resistance.
  • Made of copper-free aluminum with an electrostatically applied epoxy/polyester finish.
  • Accepts a cord range of #1 AWG ? 250 MCM.