Furuno 165T/275LHW Pocket Mount Combo Wide Beam Transducer f/DFF3D
Furuno
(0 review)
8 sold in last 24h
Product code: 76811
UPC: 611679382139
Condition: New
165T/275LHW Pocket Mount Combo Wide Beam Transducer for DFF3DThis is the housing (12L x 5W x 3.5H) that contains DFF3D elements along with CHIRP elements.Feature…
Ask An Expert
165T/275LHW Pocket Mount Combo Wide Beam Transducer for DFF3D
This is the housing (12L x 5W x 3.5H) that contains DFF3D elements along with CHIRP elements.
Features:
  • DFF3D operating frequency 165 kHz
  • Low—CHIRPS from 42 kHz to 65 kHz, Beamwidth 25° to 16°
  • High—CHIRPS from 150 kHz to 250 kHz, Beamwidth 25°
  • 12M Cables. Pigtail cable for DFF1-UHD, 7 pin connector and a pigtail cable for the DFF3D