Furuno 165T/275LHW-12P Pocket Mount Combo Transducer f/DFF3D & TZT3 Displays
(0 review)
8 sold in last 24h
Product code: 86476
UPC: 611679391841
Condition: New
165T/275LHW-12P Pocket Mount Combo Transducer for DFF3D & TZT3 DisplaysPocket Mount Combination TransducerThis is a new size housing (12 LX 5 W X 3.5 H) that…
Adding to cart… The item has been added
Ask An Expert
165T/275LHW-12P Pocket Mount Combo Transducer for DFF3D & TZT3 Displays
Pocket Mount Combination Transducer
This is a new size housing (12 LX 5 W X 3.5 H) that contains DFF3D elements along with CHIRP elements.
Standard Features
  • DFF3D operating frequency 165 kHz
  • Low—CHIRPS from 42 kHz to 65 kHz, Beamwidth 25° to 16°
  • High—CHIRPS from 150 kHz to 250 kHz, Beamwidth 25°